S1008R-123K
API Delevan
S1008R-123K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1008R-123K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1008R-123K
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Shielding:Shielded
Series:S1008R
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 2.5MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:DN7883TR
S1008R-123K TR 500
S1008R123K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:12µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:28MHz
Detailed Description:12µH Shielded Inductor 220mA 3.5 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):3.5 Ohm Max
Current Rating:220mA