S027W-038C1000-R01-UN-DA1
Thomas Research Products
S027W-038C1000-R01-UN-DA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S027W-038C1000-R01-UN-DA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S027W-038C1000-R01-UN-DA1
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DVR CC AC/DC 10-38V 1A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 150 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:10 ~ 38 V
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.70" L x 2.30" W x 1.30" H (144.8mm x 58.4mm x 33.0mm)
Series:SelectSYNC™ Intelligent
Ratings:IP66
Power (Watts):27W
Other Names:1121-1607
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:83%
Dimming:Analog, DALI
Detailed Description:0.2 ~ 1 A (1A Default) 10 ~ 38 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):0.2 ~ 1 A (1A Default)