S-812C36BPI-C4QTFU
ABLIC
S-812C36BPI-C4QTFU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S-812C36BPI-C4QTFU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S-812C36BPI-C4QTFU
Manufacturer ABLIC
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41428 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.35V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):16V
Supplier Device Package:SNT-6A (H)
Series:S-812C
Protection Features:Short Circuit
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, Flat Leads
Output Configuration:Positive
Other Names:1662-2657-2
S-812C36BPI-C4QTFU-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 50mA SNT-6A (H)
Current - Supply (Max):1.8µA
Current - Quiescent (Iq):500nA
Current - Output:50mA