RXD-433-KH
Linx Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RXD-433-KH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RXD-433-KH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RXD-433-KH |
|---|---|
| Manufacturer | Linx Technologies |
| Description | RECEIVER RF 433MHZ SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 4.2 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | KH |
| Sensitivity: | -102dBm |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-SMD, No Lead |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | ASK, OOK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency: | 433.92MHz |
| Features: | Built-in Remote Control Decoder |
| Detailed Description: | KH RF Receiver ASK, OOK 433.92MHz -102dBm 5 kbps PCB, Surface Mount |
| Data Rate (Max): | 5 kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | 7mA |
| Applications: | Garage Openers, RKE, Security Alarms |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RXD-433-KH, use the request quote form to request RXD-433-KH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RXD-433-KH.The price and lead time for RXD-433-KH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RXD-433-KH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



