RX-M10
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX-M10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX-M10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX-M10 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SENSOR PHOTO 10M 12-24VDC NPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $231.24 | $216.788 | $209.562 | $202.336 | $198.722 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 24 V |
|---|---|
| Series: | RX |
| Sensing Method: | Transmissive |
| Sensing Distance: | 393.7" (10m) 32.8' |
| Response Time: | 1ms |
| Output Configuration: | NPN - Open Collector |
| Other Names: | 1110-2806 RX-M10-ND |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Light Source: | Infrared |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Connection Method: | Cable |
| Cable Length: | 78.740" (2000.00mm) |
| Adjustment Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX-M10, use the request quote form to request RX-M10 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-M10.The price and lead time for RX-M10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-M10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



