RX-LS200
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RX-LS200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RX-LS200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RX-LS200 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SENSOR PROX NPN 50-200MM 12-24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $192.29 | $180.274 | $174.265 | $168.256 | $165.251 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 24 V |
|---|---|
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Infrared |
| Sensing Distance: | 1.969" ~ 7.874" (50mm ~ 200mm) |
| Response Frequency: | - |
| Package / Case: | Module |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Other Names: | 1110-2023 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | Zinc Die-Cast |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Detailed Description: | Infrared Proximity Sensor 1.969" ~ 7.874" (50mm ~ 200mm) IP67 Module |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RX-LS200, use the request quote form to request RX-LS200 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-LS200.The price and lead time for RX-LS200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-LS200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



