RWR78N4R99FMB12
Buy RWR78N4R99FMB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR78N4R99FMB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Resistance:4.99 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR78N4R99FMB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:4.99 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound