RWM062256R0JA15E1
Electro-Films (EFI) / Vishay
RWM062256R0JA15E1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWM062256R0JA15E1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWM062256R0JA15E1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES WIREWOUND 56 OHM 7W
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs750 pcs1250 pcs
2500 pcs6250 pcs12500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Series:RWM
Resistance:56 Ohms
Power (Watts):7W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:RWMB-56TB
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Failure Rate:-
Detailed Description:56 Ohms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound