RWM06341000JS09E1
Electro-Films (EFI) / Vishay
RWM06341000JS09E1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWM06341000JS09E1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWM06341000JS09E1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RESISTOR 100 OHM 8W 5% WIREWOUND
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm)
Series:RWM
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):8W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWMC-100
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±5% 8W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound