RWB10R00D
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWB10R00D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWB10R00D
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RWB10R00D 10 PPM BULK
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RWB
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Metal Foil