RVC0603JT47R0
Stackpole Electronics, Inc.
RVC0603JT47R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVC0603JT47R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RVC0603JT47R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 47 OHM 5% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RVC
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RVC 0603 47 5% R