RSMF3JT2K20
Stackpole Electronics, Inc.
RSMF3JT2K20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSMF3JT2K20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSMF3JT2K20
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 2.2K OHM 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Series:RSMF
Resistance:2.2 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RSM 3 2.2K 5% R