RSF3WMJR-73-4K7
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSF3WMJR-73-4K7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF3WMJR-73-4K7
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Series:RSF
Resistance:4.7 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:4.7 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film