RP73G2A3K92FTD
AMP Connectors / TE Connectivity
RP73G2A3K92FTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP73G2A3K92FTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73G2A3K92FTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 3.92K OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RP73, Holsworthy
Resistance:3.92 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1-1625871-5
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.92 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film