RP73F3A7R68FTG
AMP Connectors / TE Connectivity
RP73F3A7R68FTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP73F3A7R68FTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73F3A7R68FTG
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 7.68 OHM 1% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 245 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Series:RP73, Holsworthy
Resistance:7.68 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:1879790-1
A129305
RP73F3A7R68FTG-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:7.68 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thin Film