ROX600250MFKEMP
Dale / Vishay
ROX600250MFKEMP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX600250MFKEMP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX600250MFKEMP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 250M OHM 1% 28W AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 6.050" L (7.87mm x 153.67mm)
Series:ROX
Resistance:250 MOhms
Power (Watts):28W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Failure Rate:-
Detailed Description:250 MOhms ±1% 28W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film