ROX60020M0JKF5
Dale / Vishay
ROX60020M0JKF5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX60020M0JKF5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX60020M0JKF5
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 20M OHM 5% 20W AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 6.050" L (7.87mm x 153.67mm)
Series:ROX
Resistance:20 MOhms
Power (Watts):20W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Failure Rate:-
Detailed Description:20 MOhms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film