ROX500300KJNF5
Dale / Vishay
ROX500300KJNF5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX500300KJNF5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX500300KJNF5
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 300K OHM 5% 16W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)
Series:ROX
Resistance:300 kOhms
Power (Watts):16W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:300 kOhms ±5% 16W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film