ROX50020M0FKF5Y
Dale / Vishay
ROX50020M0FKF5Y
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX50020M0FKF5Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX50020M0FKF5Y
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 20M OHM 1% 16W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)
Series:ROX
Resistance:20 MOhms
Power (Watts):16W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Failure Rate:-
Detailed Description:20 MOhms ±1% 16W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film