ROV20H681K-S-2
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROV20H681K-S-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROV20H681K-S-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 680V 10KA DISC 20MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):680V
Varistor Voltage (Min):612V
Varistor Voltage (Max):748V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 20mm
Other Names:A19405-000
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Maximum DC Volts:560V
Maximum AC Volts:420V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:430J
Detailed Description:680V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:10kA
Capacitance @ Frequency:550pF @ 1kHz