ROV20H680L-S-2
Buy ROV20H680L-S-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROV20H680L-S-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 68V 3KA DISC 20MM
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):68V
Varistor Voltage (Min):57.8V
Varistor Voltage (Max):78.2V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 20mm
Other Names:A18393-000
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts:56V
Maximum AC Volts:40V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:49J
Detailed Description:68V 3kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:3kA
Capacitance @ Frequency:9600pF @ 1kHz