RN73C2B150RATG
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C2B150RATG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C2B150RATG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C2B150RATG
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 150 OHM 0.05% 1/8W 1206
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:150 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:2-1879196-5
2-1879196-5-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:150 Ohms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film