RN73C1E1K78BTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C1E1K78BTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C1E1K78BTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C1E1K78BTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:1.78 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:5-1879129-0
5-1879129-0-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.78 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film