RN73C1E1K69BTG
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C1E1K69BTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C1E1K69BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C1E1K69BTG
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:1.69 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Bulk
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:4-1879129-3
4-1879129-3-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.69 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film