RMCF2512JTR430
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512JTR430
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512JTR430 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512JTR430
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.43 OHM 5% 1W 2512
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:430 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:RMC 1 0.43 5% R