RMCF2512FT9K09
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512FT9K09
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512FT9K09 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512FT9K09
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 9.09K OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:9.09 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:RMCF2512FT9K09-ND
RMCF2512FT9K09TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:9.09 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film