RMCF2010FT8R45
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2010FT8R45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2010FT8R45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2010FT8R45
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 8.45 OHM 1% 3/4W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:RMCF
Resistance:8.45 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:RMC 1/2 8.45 1% R