RMCF0402FT322R
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0402FT322R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0402FT322R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0402FT322R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 322 OHM 1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RMCF
Resistance:322 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:RMCF0402FT322R-ND
RMCF0402FT322RTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:322 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film