RMCF0402FT30R1
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0402FT30R1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0402FT30R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0402FT30R1
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 30.1 OHM 1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RMCF
Resistance:30.1 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:RMC 1/16S 30.1 1% R