RM3HA10RV
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RM3HA10RV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RM3HA10RV
Manufacturer APEM Inc.
Description SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
(In US Dollars)
48 pcs
Data sheet
Washable:Yes
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:Gull Wing
Series:RM
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tube
Other Names:RM3HA10RB
RM3HA10RB-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C
Number of Positions:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:20,000 Steps
Length:0.386" (9.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.224" (5.70mm)
Features:-
Electrical Life:20,000 Steps
Detailed Description:Dip Switch BCD 10 Position Surface Mount Rotary with Shaft Actuator 25mA 24VDC
Current Rating:25mA