REZ200.NB3P
HellermannTyton
REZ200.NB3P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy REZ200.NB3P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. REZ200.NB3P
Manufacturer HellermannTyton
Description RELEASABLE TIE 7.8"L 30LB BLACK
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 900 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
2500 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Pinch Releasable
Width:0.185" (4.70mm)
Tensile Strength:30 lbs (13.61 kg)
Series:-
Packaging:100 per Pkg
Other Names:1436-1335
REZ200
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Length - Approximate:7.75"
Length - Actual:0.656' (200.00mm, 7.87")
Features:-
Detailed Description:Standard, Pinch Releasable Black 1.97" (50.00mm) 0.185" (4.70mm) 30 lbs (13.61 kg) 0.656' (200.00mm, 7.87")
Color:Black
Bundle Diameter:1.97" (50.00mm)