RE38L2C502
Electro-Films (EFI) / Vishay
RE38L2C502
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RE38L2C502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RE38L2C502
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SENSOR LINEAR 50MM WIRE LEADS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:-
Termination Style:Wire Leads
Technology:Resistive
Supplier Device Package:-
Series:REC 38 L
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:±20%
Resistance:5 kOhms
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylinder, Wire Leads
Output Signal:-
Output:Resistive
Other Names:716-1029
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Custom
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Linearity:±0.25%
Linear Range:0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")