RCWE2010R221FKEA
Dale / Vishay
RCWE2010R221FKEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCWE2010R221FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCWE2010R221FKEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.221 OHM 1% 1W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:RCWE
Resistance:221 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:221 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film