RCP2512W50R0JEA
Dale / Vishay
RCP2512W50R0JEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCP2512W50R0JEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCP2512W50R0JEA
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 50 OHM 5% 22W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:22W
Voltage - Breakdown:2512
Thickness (Max):±150ppm/°C
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Series:RCP
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:RCP2512W50R0JEA
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:50 Ohm ±5% 22W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%