RCLAMP7535M.TLT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP7535M.TLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP7535M.TLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP7535M.TLT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | Diode TVS Single Uni-Dir 2.5V 300W 10-Pin MSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.012 | $0.913 | $0.824 | $0.806 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 2.5V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 2.7V |
| Unidirectional Channels: | 8 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP |
| Series: | RailClamp® |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 25A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 5pF @ 1MHz |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP7535M.TLT, use the request quote form to request RCLAMP7535M.TLT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP7535M.TLT.The price and lead time for RCLAMP7535M.TLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP7535M.TLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

