RCLAMP7534F.TCT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP7534F.TCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP7534F.TCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP7534F.TCT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | Low Capacitance TVS for LVDS Interfaces |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.576 | $0.52 | $0.469 | $0.459 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 4 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 5V (Max) |
| Voltage - Breakdown: | SC-70-6 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Series: | RailClamp® |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Power Line Protection: | 300W |
| Power - Peak Pulse: | 10A (2/10µs) |
| Polarization: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | RCLAMP7534F.TCT |
| Description: | TVS DIODE 5VWM 30VC SC70-6 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 30V |
| Capacitance @ Frequency: | 1.9pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP7534F.TCT, use the request quote form to request RCLAMP7534F.TCT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP7534F.TCT.The price and lead time for RCLAMP7534F.TCT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP7534F.TCT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

