RCLAMP3346PQTNT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP3346PQTNT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP3346PQTNT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP3346PQTNT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | LOW CAPACITANCE RCLAMP 6-LINE ES |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.641 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 3.3V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 4.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7V |
| Unidirectional Channels: | 6 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | SGP2708N7 |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, RailClamp® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 7-UDFN |
| Other Names: | RCLAMP3346PQTNTTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.6pF @ 1MHz |
| Applications: | Automotive, USB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP3346PQTNT, use the request quote form to request RCLAMP3346PQTNT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP3346PQTNT.The price and lead time for RCLAMP3346PQTNT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP3346PQTNT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

