RCLAMP3331ZATFT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP3331ZATFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP3331ZATFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP3331ZATFT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | RClamp3331ZA Series 7.5 V Clamp 4 A Surface Mount TVS Diode SLP0603P2X3F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.31 | $0.28 | $0.253 | $0.247 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 3.3V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 5.5V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | SLP0603P2X3F |
| Series: | RailClamp® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 30W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Other Names: | RCLAMP3331ZATFTCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.35pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP3331ZATFT, use the request quote form to request RCLAMP3331ZATFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP3331ZATFT.The price and lead time for RCLAMP3331ZATFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP3331ZATFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

