RCLAMP2504P.TCT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP2504P.TCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP2504P.TCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP2504P.TCT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | RCLAMP Series 13 V 0.4 pF RailClamp? Low Capacitance TVS Diode Array SLP-1616P6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.876 | $0.791 | $0.713 | $0.698 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 2.5V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 2.7V |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | SLP1616P6 (1.6x1.6) |
| Series: | RailClamp® |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | 80W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | RCLAMP2504P.TCTTR RCLAMP2504PTR RCLAMP2504PTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.8pF @ 1MHz |
| Applications: | Multimedia Card Interface |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP2504P.TCT, use the request quote form to request RCLAMP2504P.TCT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP2504P.TCT.The price and lead time for RCLAMP2504P.TCT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP2504P.TCT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

