RCL1218110RJNEK
Dale / Vishay
RCL1218110RJNEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL1218110RJNEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL1218110RJNEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 110 OHM 1W 1812 WIDE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Series:RCL
Resistance:110 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Other Names:541-2396-1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:110 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200 Thick Film