RCL121810R0JNEK
Dale / Vishay
RCL121810R0JNEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL121810R0JNEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL121810R0JNEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 10 OHM 1W 1812 WIDE
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Series:RCL
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):1W