R24R-0100
Jonard Tools
R24R-0100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R24R-0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. R24R-0100
Manufacturer Jonard Tools
Description WIRE WW 24AWG PVDF RED 100'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Series:-
Ratings:UL Style 1422
Packaging:Roll
Other Names:K517
R24R0100
Operating Temperature:105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Length:100' (30.5m)
Jacket Color:Red
Jacket (Insulation) Thickness:0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.030" (0.76mm)
Features:-
Detailed Description:Wire Wrap 24 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Conductor Plating:Silver
Conductor Material:Copper, Bare
Conductor Diameter:0.019" (0.50mm)