QYX1H154JTP1FD
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX1H154JTP1FD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H154JTP1FD
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.15UF 5% 50VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm)
Series:QYX
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.768" (19.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:0.15µF