QYP1H683KTP
Buy QYP1H683KTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYP1H683KTP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.068UF 10% 50VDC RAD
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.068µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:0.068µF