QXK2G333JTPTZH
Buy QXK2G333JTPTZH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXK2G333JTPTZH
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.531" L x 0.220" W (13.50mm x 5.60mm)
Series:QXK-ZH
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.413" (10.50mm)
Height - Seated (Max):0.441" (11.20mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.033µF