QXK2E335JTPTZH
Buy QXK2E335JTPTZH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXK2E335JTPTZH
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.220" L x 0.421" W (31.00mm x 10.70mm)
Series:QXK-ZH
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Height - Seated (Max):0.811" (20.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:3.3µF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:3.3µF