QXK2E334KTP7FJ
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXK2E334KTP7FJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXK2E334KTP7FJ
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.531" L x 0.264" W (13.50mm x 6.70mm)
Series:QXK
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.685" (17.40mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.33µF