QR/P6-16P-C(01)
Hirose
QR/P6-16P-C(01)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QR/P6-16P-C(01) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QR/P6-16P-C(01)
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG HOUSING 16 POS
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Series:QR/P6
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:*QR/P6-16P-C(01)
H10107
Number of Rows:2
Number of Positions:16
Features:Guide Pin
Detailed Description:16 Position Housing for Male Pins Connector Black Panel Mount Rack and Panel