QR/P8-12S-C(02)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QR/P8-12S-C(02) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QR/P8-12S-C(02)
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET HOUSING 12 POS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Series:QR/P8
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:221-0170-8-02
Number of Rows:2
Number of Positions:12
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Mating Guide
Detailed Description:12 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount Rack and Panel