QR/P4-32S-C(02)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QR/P4-32S-C(02) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QR/P4-32S-C(02)
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET HOUSING 32 POS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Series:QR/P4
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:221-0154-1-02
Number of Rows:2
Number of Positions:32
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Mating Guide
Detailed Description:32 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount Rack and Panel